14/03/2025
🧠 СЕДМИЦА МОЗГА НА ФИЛОЗОФСКОМ ФАКУЛТЕТУ: УСПЈЕШНО РЕАЛИЗОВАНА РАДИОНИЦА И ПАНЕЛ-ДИСКУСИЈА, ПРОГРАМ СЕ НАСТАВЉА И СУТРА
Филозофски факултет Универзитета у Бањој Луци, у сарадњи са Лабораторијом за експерименталну психологију, наставља обиљежавање Седмице мозга, која траје од понедјељка, 10. марта, и завршава се сутра, 16. марта, низом предавања и радионица посвећених неурознаности и менталном здрављу.
📌 Један од посебно инспиративних сегмената овогодишњег програма била је интерактивна радионица „Моћни мозак – играј, учи, откриј!“, коју су с посвећеношћу и ентузијазмом реализовали студенти прве године психологије: Ведран Шаторџија, Драгана Миливојша, Лазар Зец, Катарина Праштало, Биљана Продић и Софија Млађеновић. Ова радионица одржана је у Основној школи „Вук Караџић“ у Бањој Луци, гдје су студенти, кроз креативне вјежбе и игру, подстакли ученике на размишљање о моћи и функционисању људског мозга. Њихова посвећеност, енергија и мотивисаност били су кључни за успјех радионице, а ученици су активно учествовали и са одушевљењем откривали нове начине учења.
📢 Посебан значај у оквиру Седмице мозга имала је панел-дискусија „Ментално здравље у затворима: Између казне и рехабилитације“, гдје су своја стручна искуства подијелили:
🔹 психолог Маја Зимоња
🔹 педагог Наташа Грбић Радишић
🔹 социјални радник Весна Ћосић
Модератор дискусије била је проф. др Сања Радетић Ловрић са Катедре за психологију. Ово изузетно важно предавање омогућило је студентима и присутнима да из прве руке сазнају на који начин се у затворским установама приступа менталном здрављу, које су највеће изазови и како се балансира између казне и рехабилитације.
🔍 Седмица мозга се наставља и сутра, уз још неколико едукативних активности, а посебно радује велика ангажованост и иницијатива студената који својим радом и креативношћу доприносе успјешној реализацији овог значајног програма.