10/12/2013
Visoka poslovno–tehnička škola iz Doboja i češki Tehnički univerzitet iz Brna potpisali su danas sporazum o poslovno-tehničkoj saradnji koji će dobojskoj visokoj školi omogućiti izlazak na tržište fondova Evropske unije.
Direktor Visoke poslovno–tehničke škole iz Doboja Ladin Gostimirović rekao je Srni da potpisivanje sporazuma predstavlja iskorak u kvalitetu obrazovanja i omogućava studentima nastavak školovanja i dodatnu edukaciju u Češkoj, kao i mogućnost izdavanja dvojnih diploma.
"Realizacijom ovog sporazuma dvije visokoškolske ustanove uvode razmjenu diploma što u praksi znači da bi studenti nakon završetka našeg fakulteta ujedno mogli dobiti diplomu Tehničkog univerziteta iz Brna i na taj način nesmetano učestvovati na tržištu rada zapadne Evrope", izjavio je Gostimirović.
On je naglasio da ova obrazovna ustanova formira Institut za tehnički menadžment sa namjerom da razvija naučno istraživanje i omogući izlazak na tržište evropskih pristupnih fondova.
Jaroslav Vesely, profesor na Tehničkom univerzitetu u Brnu, izjavio je da je ovo jedan od načina da se iskoriste češka iskustva i kontakti u ostvarivanju i realizaciji projekata sa Evropskom unijom i njenim predpristupnim fondovima.
Direktor Visoke poslovno–tehničke škole iz Doboja Ladin