08/06/2026
У име ПЕД Романија, у сарадњи са Еко тимом ЈУ ОШ „Србија“, упућујемо искрену и дубоку захвалност свима који су подржали реализацију Еко кампа на Романији.
Посебно изражавамо захвалност Општини Пале, Туристичкој организацији Пале и Граду Источно Сарајево, који су својим ангажманом, подршком и сарадњом значајно допринијели успјешној реализацији овог пројекта. Њихова помоћ била је кључна у стварању услова да камп протекне у најбољем реду и да сви учесници понесу позитивна искуства.
Захвалност упућујемо и свим осталим партнерима, сарадницима и појединцима који су на било који начин допринијели организацији и реализацији Еко кампа.
Такође желимо да пренесемо срдачне утиске и захвалност наших гостију из Републике Србије, ученика и наставника Основне школе „Милорад Мића Марковић“, заједно са њиховом професорицом Радицом Јаћимовић. Они истичу да су током боравка на Романији доживјели изузетно искуство које је спојило учење, дружење и боравак у природи, те да ће из овог кампа понијети трајне успомене и нова пријатељства.
Реализација Еко кампа показала је изузетан значај сарадње између школа, локалних заједница и институција. Таква повезаност доприноси развоју еколошке свијести младih, јачању тимског духа, одговорности према природи и размјени знања и искустава.
Циљеви Еко кампа били су усмјерени на јачање еколошке свијести ученика, практично учење у природи, развијање еколошких навика, као и повезивање младих кроз заједничке активности, радионице и истраживање природних љепота Романије.
Вјерујемо да је овај камп почетак дугорочне и успјешне сарадње, те да ће заједнички рад на сличним пројектима допринијети стварању одговорних, освјешћених и повезаних младих људи који ће чувати природу и градити боље друштво.
Хвала свима који су били дио ове лијепе и успјешне приче.