Timeless Art of Living

Timeless Art of Living Time is not important, the way how is, enjoy your journey together with your horse Het leven tussen en rond de paarden is mij met de paplepel ingegoten.

Mijn naam is Marion Alblas-van Boom
Woonachtig in Langeveen ( Nederland )

Ik ben al sinds zeer jonge leeftijd actief in de paardensport. Inmiddels zijn mijn gedachten omtrent het trainen van paarden veranderd van prestatie naar samen bewegen. Ik staar mij niet blind op methodes maar kijkt naar de innerlijke en uiterlijke mogelijkheden van het hedendaagse paard. Door veel tijd samen door te brenge

n met je paard en door de tijd te nemen voor een logische doordachte training kan ik u helpen om alle natuurlijke bewegingen van het paard in balans te leren uitvoeren, dat betekent gewicht verdeeld over twee mensen benen en vier paardenbenen. Ik verdiep mij met mijn eigen paarden steeds meer in de Academische rijkunst maar dan wel in een modern jasje met het huidige paard. Karaktereigenschappen:
Doortastend, doorzettend, impulsief, humor, behulpzaam/zorgzaam, inlevingsvermogen, gezellig, begripvol, spiegel voorhoudend

Opleidingen:
Instructeur Academische rijkunst onder leiding van Marius Schneider en Bent Branderup
Instructeur Orun ( in het verleden zeer aktief in de wedtrijdsport op high level)
Instructeur Paarden Begrijpen

Ervaringen:
Ervaring met Parelli, Freestyle, Antoine de Bodt, Italiaanse rijschool, bodycontrol en bewustzijn, Centred Riding, Connective horseriding en Coaching met paarden
Ervaringsdeskundige op het gebied van psychotherapie, haptotherapie en hypnotherapie
Ervaringsdeskundige op het gebied van probleempaarden zowel lichamelijk als mentaal
Ervaringdeskundige op het gebied van mentale problemen mens, ontwikkeling KI ( CHI )
In ontwikkeling naar selected trainer Bent Branderup

Specialisme:
Ik ben gespecialiseerd in de Academische rijkunst, houding en zit en het geven van de juiste primaire en secundaire hulpen om samen met uw paard in balans te komen, zowel fysiek als mentaal

Mijn doel voor u is samen zoeken naar de innerlijke en uiterlijke mogelijkheden voor u en uw paard. Tenslotte is het jullie prestatie , van jullie samen, als een uniek samenspel

Mijn motto is , laat je leiden door de mogelijkheden van uw paard en alles is mogelijk

Wat heeft het paard van jou nodig?

Vanaf dit jaar ben je van harte welkom bij ons voor lessen met één van onze paarden of pony’s.Onze dieren leven bij ons ...
22/04/2026

Vanaf dit jaar ben je van harte welkom bij ons voor lessen met één van onze paarden of pony’s.

Onze dieren leven bij ons aan huis in zoveel mogelijk vrijheid. Ook in de training staat een positieve, respectvolle benadering centraal.

Voordat je gaat rijden, begin je bij de basis: het ontwikkelen van communicatie vanaf de grond. Denk hierbij aan werken in beperkte vrijheid, grondwerk, werk aan de hand en longeren. Zo bouwen we samen aan een verfijnde samenwerking die zowel jij als het paard begrijpt.

Onze paarden worden volledig bitloos getraind. Door het rijden met een goede barebackpad ontwikkel je bovendien een natuurlijke en correcte zit.

Hebben wij je interesse gewekt? Stuur gerust een bericht naar [email protected] of app naar 0031 657333200.

Locatie:
Timeless Art of Living
Fo Ucta 123
7683 Helesfa, Hongarije

Je bent ook welkom met je eigen paard, voor een dag of meerdere dagen. Er is voldoende ruimte voor de paarden en voor jezelf kun je verblijven in onze yurt.

Welkom

Weer thuis in Hongarije na 14 dagen Nederland. En eerlijk is eerlijk: landen is dan altijd een proces op zich. Met één v...
20/04/2026

Weer thuis in Hongarije na 14 dagen Nederland. En eerlijk is eerlijk: landen is dan altijd een proces op zich. Met één voet nog in Nederland en de andere hier, maar mentaal ergens daartussenin.

De rust hier voelde eerst niet eens zo rustig, eerder een soort zachte druk. Alsof je systeem nog even moet schakelen van “aan staan” naar “hier zijn”. Best gek hoe dat werkt.

Ik heb in Nederland hele fijne en eerlijke lessen mogen geven. Veel gezien, veel geleerd — over mijn leerlingen, hun paarden en ook weer een stukje over mezelf. Dat blijft toch altijd doorwerken, ook als je al lang weer onderweg bent naar huis.

Vanmorgen weer heerlijk met Leila getraind. Wat een sc***je is het toch. Al moesten we wel even opnieuw bespreken wie wat precies bedoelt, dat hoort erbij blijkbaar.

Evito heeft mijn afwezigheid ook weer officieel achter zich gelaten. Hij vond het blijkbaar een prima idee om tot vanmorgen even te twijfelen, maar staat inmiddels weer klaar alsof er niks gebeurd is. Herkenbaar.

En dan de stal: paarden en pony’s zagen er super uit. Dank aan Marcel en Julia, die alles gewoon laten doorlopen alsof ik er altijd ben. Dat is eigenlijk precies wat je wilt, maar ook niet vanzelfsprekend.

Vanmiddag weer lesgeven hier en komende week ook weer op pad in Hongarije. Maar eerst nog even rustig landen. Of beter gezegd: zorgen dat ik niet half in twee landen tegelijk blijf functioneren.

Altijd leuk als je mooie feedback krijgt🩵
08/04/2026

Altijd leuk als je mooie feedback krijgt🩵

A basic is just a basic if it´s basic for something ( Bent Branderup )                          Wat is nu basis?Vanuit m...
29/03/2026

A basic is just a basic if it´s basic for something ( Bent Branderup )


Wat is nu basis?

Vanuit mijn beleving en ervaring:

Mentale gedeelte:
Goede relatie met je paard, het paard is puur en jij bent puur en oprecht.
Je gaat op zoek naar de mentale en fysieke mogelijkheden van jou als trainer en naar die van je paard
Je kijkt in de spiegel en vraagt jezelf:
Kan ik het?
Wil ik het?
Doe ik het?.

Je kan met je paard overal naar toe, je zou als je wilt, kunt en het doet een wereldreis kunnen maken met hem of haar.
Samen bergen op en dalen af, bruggen nemen en obstakels niet uit de weg gaan maar ze oplossen.

Basis werken in vrijheid: je kan je paard begeleiden in vrijheid zonder dwang

Dat is voor mij het begin van de basis.

Dan het fysieke gedeelte:
Je bent op de hoogte van zijn natuurlijke scheefheden
Je weet wat de problemen zijn in zijn of haar fysieke balans.
Je leert theoretisch hoe je dan kunt aanpakken vanuit liefde.
Je leert nog beter naar het lijf van je paard te luisteren

Basis rechtrichten:

Grondwerk:
In stilstand werken aan LVO
In stilstand werken aan gewicht op binnen en buitenachterbeen
In beweging op de volte met LVO zowel linksom als rechtsom
In beweging schouderbinnenwaarts op de volte zowel linksom als rechtsom
Dit alles terwijl u uw paard begeleidt vanaf de grond met kaptoom en aanwijsstok.
Je hebt geleerd om optimaal gebruik te maken met van je visuele en energetsiche hulpen/

Longeren:
Vanuit het grondwerk je paard op grotere afstand dezelfde hulpen geven, eventueel aangevuld met draf en /of galop

Rijden:
Idem als grondwerk maar dan met gebruik van je primaire ( houding en zit ) en secundaire hulpen ) been, teugel, aanwijsstok ) , eventueel aangevuld met draf

De oefeningen zoals de schouderbinnenwaarts, de travers en de afgeleide daarvan zoals de renvers de perioette en het appuyement zijn geen doel op zich maar zijn voor u als trainer gereedschappen om uw doel te bereiken.

Pas als uw paard de hulpen begrijpt zal u samen met uw paard in balans zijn.

U kunt uw paard verzamelen en verruimen zowel recht op de cirkel als in de zijgangen op de cirkel.

Dat is voor mij basis en dan is de weg open naar meer.

Iedereen veel plezier

Liefs Marion Alblas

Ontwikkeling van paard tot rijpaardOntwikkeling van mens tot ruiter  Er zijn verschillende manieren om een paard op te l...
25/03/2026

Ontwikkeling van paard tot rijpaard
Ontwikkeling van mens tot ruiter

Er zijn verschillende manieren om een paard op te leiden tot rijpaard, ik persoonlijk geef de voorkeur aan de weg waar het paard zijn trotsheid niet verliest maar zelfs vergroot wordt.

Dat is een lange weg, van het jonge paard opleiden tot rijpaard, maar een intense weg die gepaard gaat met vallen en opstaan.

Pedagogisch verantwoorde opleiding, biomechanische verantwoorde opleiding voor beiden.

Veel dingen die we dagelijks doen staan we niet bij stil, toch is het goed om er wel bewust van te zijn.

Om een hechte band met jezelf en je paard te verkrijgen is het ook belangrijk om deze weg samen te bewandelen, desnoods met hulp van een fijne instructeur die past bij jouw wensen en die van jouw paard.

Het is niet de kunst om je paard te gebruiken als transportmiddel, hij is van nature niet gebouwd om jou te dragen dus begrijp dat om dit goed te doen je samen een lange weg te gaan heb.

Maar tijdens deze weg groeit jullie gezamenlijke band.

Alles begint bij het begin:
* Halster om kunnen doen
* Je paard kunnen leiden
* Voeten optillen
* Stil staan zonder vast te staan
* Stil staan als hij of zij vast staat

Als dat alles kan mag je naar de rijbaan
* Kan jouw paard nog steeds wat hij kon voordat je hem mee nam naar de rijbaan?

Ja, dan kun je gaan beginnen, zo nee, dan mag je dat eerst samen gaan doen, terug naar de plek waar hij of zij het wel kan is soms nodig om het dan weer in de rijbaan te proberen samen.

Stappen en stoppen, ademhaling, samen zijn, niet tegen elkaar aanduwen etc. samen op ontdekkingsreis met jouw als leider waar het paard zich veilig bij voelt

Dan kun je gaan trainen.
Wat ga je trainen?
Heb je kennis genoeg?
Wees in het hier en nu!
Train niet te lang!
Let op de signalen van jouw paard!

Gymnastiseren kan alleen als jullie beiden oké zijn, ontspannen dus, klaar om te leren.

Leer jouw paard te ruiterhulpen, denk aan het woord HULP, als een HULP geen HULP is helpt hij dus ook niet, jouw paard zal absoluut een antwoord geven op jouw vraag maar is dat ook het antwoord wat je verwacht?

Zo ja, be happy, zo nee, zoek naar de weg om het juiste antwoord te krijgen.

Speel met de hulpen, leer ze rustig aan!!!!.

Kennis van deze hulpen is vanzelfsprekend van groot belang, zoek naar goede begeleiding, lees boeken, ga op bezoek bij goede leermeesters.

Het is niet de KUNST om je paard te kleineren zodat jij erop kunt gaan zitten om door de rijbaan te crossen.

Het is de KUNST om samen met je paard te reizen waarbij beiden lichamen samen smelten en je paard zich kan ontwikkelen tot een rijpaard zonder daarbij teveel schade op te lopen.

Van een natuurlijk evenwicht naar een rijkunstig evenwicht is een mooie weg, geef jezelf en jouw paard de tijd.

En geniet van jullie gezamenlijke proces!!!!!!

Emigreren kost tijdInmiddels wonen Marcel en ik ruim een jaar in Hongarije, in de mooie heuvelachtige provincie Baranya....
22/03/2026

Emigreren kost tijd

Inmiddels wonen Marcel en ik ruim een jaar in Hongarije, in de mooie heuvelachtige provincie Baranya.
Een jaar waarin we veel hebben geleerd. Over klussen. Over loslaten. En vooral over onszelf.

Van de aankoop van onze boerderij tot nu ging het met vallen en opstaan. In het begin is er vooral blijdschap. En ja… ook een soort verontwaardiging: dit is ons gelukt!
Maar dan, heel stilletjes, komt het besef. Je woont ineens ver weg van vrienden, kinderen en familie. En in ons geval diende de winter zich ook nog eens snel aan. Minder buiten, meer binnen. Meer tijd om te voelen.

Ik heb het gemis diep gevoeld. En de twijfel ook. Ik werd er niet per se vrolijker van, laat ik het zo zeggen.
Ik weet nog goed dat ik kort na onze verhuizing naar Nederland vloog om mijn dochter Floor te verrassen op haar verjaardag. Op Schiphol maakte mijn hart een klein vreugdedansje: yes, ik ben weer thuis.
En toen ik later weer landde in Budapest… die brok in mijn keel voel ik nog steeds.

Want hoe dubbel kan het zijn. Mijn nieuwe plek was toch echt Hongarije. De plek waar ik mijn droom leef: paarden aan huis, kippen om me heen en zelfs een lieve hond erbij, Balou.
Maar ik was ook moe. Moe van alles wat ik in Nederland had meegemaakt. Van verdriet. Van gekwetst zijn. En eerlijk is eerlijk: een maand voor vertrek had ik nog een hersteloperatie gehad na een ongeval.

Dus ja, ik was moe.
En toch vertelde ik mezelf dat ik dat niet mocht zijn. Ik moest blij zijn. Dankbaar. Gelukkig.

Marcel had hier trouwens totaal geen last van. Die kluste. En kluste. En kluste nog wat verder.
Ik hielp mee waar ik kon, maar voelde me soms echt verloren.

Nu, ruim een jaar later — en nog steeds winter — is dat gevoel totaal anders.
Ik ben niet meer moe. Ik slaap goed. Ik eet gezonder. Ik heb nieuwe hobby’s ontdekt: koken, in de tuin bezig zijn, met de kippen tokkelen, en vooral… de paarden weer trainen.

Met deze story wil ik eigenlijk maar één ding zeggen:
emigreren heeft tijd nodig.

Het is niet alleen een groot avontuur, het is ook afscheid nemen. Van mensen, van gewoontes, van vanzelfsprekendheden. Je leert een nieuwe cultuur kennen en ja… je mag vooral de taal leren.
We hebben inmiddels een super fijne juf die ons elke woensdagavond lesgeeft. De uitspraak is het allerbelangrijkste, want hoe mooi is het als we straks écht kunnen praten met de mensen uit ons dorp.

En misschien wel het belangrijkste inzicht:
bij emigreren laat je veel achter, maar je neemt jezelf gewoon mee. Daar mag je iets mee doen.

Die ervaring, dat proces, en alles wat ik onderweg heb geleerd, neem ik nu mee in mijn werk als coach. Samen met mijn paarden begeleid ik mensen die vastlopen, zoeken, of simpelweg even stil willen staan bij zichzelf. Paarden liegen niet. Ze spiegelen. Zacht, eerlijk en soms confronterend — maar altijd met ruimte voor groei.

Wil je meer weten of voelen of dit bij jou past, dan ben je welkom.

Marion Alblas
Coach met paarden

[email protected]

0031 657333200
Fo Ucta 123
7683 Helesfa
Hongarije

Welkom in onze YurtHet is zover: deze week ontvangen we onze allereerste gast in onze knusse Yurt. De bedden zijn liefde...
16/03/2026

Welkom in onze Yurt

Het is zover: deze week ontvangen we onze allereerste gast in onze knusse Yurt. De bedden zijn liefdevol opgemaakt, met een extra bed en een opvouwbaar kinderbed, zodat iedereen zich meteen thuis voelt. Het servies blinkt, de handdoeken liggen klaar, en de Yurt is helemaal voorbereid op een seizoen vol ontspanning en kleine geluksmomenten.

Slechts een paar stappen van je deur ligt het sanitairgebouw, van alle gemakken voorzien. Je hebt je eigen ingang op ons terrein, waardoor je kunt genieten van rust en privacy. En ’s avonds, als de schemering valt, kun je bij het vuur zitten en de dag zachtjes laten uitklinken.

Elke ochtend staat er een vers ontbijt voor je klaar, zodat je de dag begint met warmte en smaak.

Voor dit jaar hebben we nog enkele plekken beschikbaar. Wil je meer weten of een verblijf plannen? Stuur gerust een bericht naar [email protected]

Wij kijken ernaar uit je te verwelkomen, om samen kleine momenten van rust, natuur en gezelligheid te beleven.

Zijn ze niet prachtig, een paar van onze paarden te Helesfa
16/03/2026

Zijn ze niet prachtig, een paar van onze paarden te Helesfa

Coaching samen met LeilaLeila is op mijn pad gekomen toen ik met Evito op een pensionstal stond in Nederland. In die tij...
13/03/2026

Coaching samen met Leila

Leila is op mijn pad gekomen toen ik met Evito op een pensionstal stond in Nederland. In die tijd had ik maar één paard: mijn koning Evito. Toen Marcel en ik besloten om te emigreren, vonden we allebei dat Evito een maatje verdiende om mee te gaan naar Hongarije.

Zoals zo vaak bij mij trok Leila mijn aandacht. Niet omdat ze zo charmant was, maar juist omdat ze op die stal een beetje buiten de boot viel. Ze werd niet echt gezien. Maar ik zag haar, en ik voelde dat er meer was.

Ik nam uitgebreid de tijd om haar te leren kennen. In het begin zei ze duidelijk: “Nee, ga weg, ik heb hoofdpijn.” Maar de aanhouder wint. Uiteindelijk kwam ze zelf naar mij toe, met vragen: “Wie ben jij? Wat heb jij mij te bieden?”

Na een poosje begon ik met haar te werken. Ook toen zei ze eerst nog een keihard NEE. Op haar achterbenen, met geluid erbij. Maar ik bleef rustig. En zodra ik mijn hand op haar nek legde, kon ze weer ademen. Er zat zoveel in haar dat verteld wilde worden. Langzaam kwam haar verhaal naar boven.

Niet veel later was ze drachtig. We hebben ook haar veulen gekocht, dat nog steeds af en toe troost zoekt bij zijn mama als het hem even te veel wordt. Het is zo mooi om te zien wat voor moeder ze is en hoe dankbaar ze lijkt dat ik hem niet van haar heb afgenomen.

Ze is de enige dame in ons gezelschap van paarden en dat laat ze ook duidelijk merken: met mij wordt niet meer gesold.

In het werk is ze indrukwekkend. Ze wil veel, doet alles wat ik vraag met een enorme focus, maar ze wil daar wel voor beloond worden. Dat is geen probleem. Rust en iets lekkers halen het beste in haar naar boven.

Afgelopen maandag was ze mijn geweldige assistent tijdens een coachingssessie. Ze was prachtig, duidelijk en eerlijk. Wat zij kan betekenen tijdens coaching is zo bijzonder.

Dank je wel, Leila. Ik hoop dat we samen nog veel mensen mogen helpen die ergens in het leven zijn vastgelopen. Voor mij ben je je gewicht in goud waard.

Coaching met paarden
Timeless Art of Living

Fo utca 123
7683 Helesfa
Hongarije

[email protected]
0031 657333200

Welkom om aan te sluiten
12/11/2025

Welkom om aan te sluiten

Cím

Fo Utca 123
Helesfa
7683

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Timeless Art of Living új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Timeless Art of Living számára:

Megosztás