18/05/2026
Op 17 mei 1990 schrapte de Wereldgezondheidsorganisatie homoseksualiteit uit de lijst van geestesziekten. Deze dag werd uitgeroepen tot de Internationale Dag tegen Holebi-, Trans- en Interseksefobie (IDAHOT).
De voorbije jaren stonden we binnen AUHA, samen met onze partnerinstellingen, telkens bewust stil bij die dag. Dat deden we met lezingen, podcasts, ontmoetingen, filmvertoningen en activiteiten op onze campussen, maar ook door samen zichtbaar aanwezig te zijn tijdens de Pride in Brussel en Antwerpen.
Want inclusie vraagt meer dan symboliek alleen. Het blijft belangrijk om studenten, medewerkers, onderzoekers, beleid en partners samen te brengen en het gesprek met elkaar te blijven voeren.
Wat ons de afgelopen jaren vooral is bijgebleven, is het optimisme dat in veel van die gesprekken aanwezig was. Niet blind of naïef, maar het geloof dat vooruitgang mogelijk blijft wanneer mensen elkaar blijven vinden.
Met onze reizende United*-tafel blijven we ook dit jaar ruimte maken voor gesprek en ontmoeting. Ontdek het eerste gesprek in het stadhuis van Antwerpen via de link in bio.